Akvaristika
AKVARISTICKÉ VIDEO
        
JEZERO MALAWI (část 1)
Přední strana obálky NAUČNÝ 60min VHS
© 1999, Nakladatelství Dähne Verlag
Objednávky v ČR: fa AKVARIUM
ADRESA: Gorkého 2658, 530 00 Pardubice
KONTAKT: tel./fax: 040/37011, 34929

Videokazeta ze série vydávané nakladatelstvím Dähne Verlag. Jejím největší přínos je v zobrazení přírodních biotopů ryb jezera. Po shlédnutí filmu si akvarista uvědomí, že většina druhů se v přírodě chová jinak než v akváriu. Jde tu jak o prostorové a potravní nároky, tak i o hejnové chování v přírodním prostředí.

JAK SE STÁT AKVARISTOU
Přední strana obálky Zadní strana obálky NAUČNÝ 60min VHS
© 1997, Zdeněk KOUŘIL Videostudio SUA SPONTE
© 1997, Vlastimil CHYTIL XEMEX HOME VIDEO
ADRESA: 769 01 Rymice 32
KONTAKT: tel./fax: 0635/28870

Ve shonu dnešního uspěchaného životního stylu, zvlášť ve velkých městech, ztrácí člověk kontakt s přírodou. Jedna z možností, jak nahradit tento vztah, je chov akvarijních rybiček. Pozorování života v akváriu poskytuje nejen požitek a uklidnění, ale odvádí akvaristu od každodenních problémů a starostí. Navíc je přirozenou cestou zvlhčován vzduch v bytě, což má význam zvláště v bytech s ústředním vytápěním.

V neposlední řadě je vhodně osvětlené akvárium velmi dekorativním prvkem bytu, působí útulně a intimně. Sledování televize při tomto osvětlení má příznivý účinek na oči.

Tento videofilm obsahuje nejen návod na založení akvária, ale věnuje pozornost údržbě, provozu a dalším otázkám, se kterými se každý budoucí akvarista jistě setká. Je vhodnou pomůckou jak pro začínající akvaristy, tak pro školy a zájmové kroužky.

Zdeněk KOUŘIL Videostudio SUA SPONTE: námět, scénář, režie, kamera, zvuk, střih
Lubomír ČUHEL: odborný poradce

FishNET © 1996-2000 PISCIA Ltd.