Sportovní rybaření - Sport Fishing
Z rybářova deníku ...
Z rybářova deníku
   Z rybářova deníku - OBSAH

   20.5. 1999:

   Kapři z Jedovnice

   Celý týden od 15.5. do 22.5. jsme s kamarádem a kolegou Honzou museli trávit na výstavě v Brně. Ne, že by Morava nebyla krásná, plno kamarádů, se kterými jsme oslavili, co se dalo, náš svátek v neděli, mistry světa, atd., ale na ryby jsme se nemohli pořádně dostat.

   Kapr a já Až ve čtvrtek 20.5. nám kamarád Tonda Diviš z Rudice u Blanska zprostředkoval chytání na soukromém revíru v Jedovnici. Sbalili jsme vercajk, na hotelu odrazili nápor lepých děv, cestou přibrali Toníka a jeli. Voda krásná, ticho, pohoda a hlavně se všude ukazovaly ryby. Ukázkově jsme nahodili a zbývalo jen čekat. Během hodiny zabrali dva pionýři okolo 30 cm a já stačil spadnout do vody, když jsem uklouzl na břehu při mytí rukou. Všude bylo u břehu asi tak 30 cm vody, jenom tady asi metr a půl. Ale vzhledem k tomu, že se řádně rozpršelo asi za 10 minut, mi to nevadilo, protože stav promočení se srovnal s ostatními. Potom jsme se rozhodli, že už bylo dost vody a začli balit.

   Honzova trofej Honza si vyplachoval podběrák a najednou rána do prutu a prut si to mydlí do vody. Honza obřím skokem přiskočil, ozvala se druhá rána jak žuchnul na zem, bolestné zaúpění a zásek. Hned potom hlasem umírajícího rudoarmějce Honza zašeptal: "Pojď to vzít, ty vole, já mám asi nohu vejpůl, ale zasek jsem ho!" Při bližším ohledání jsem zjistil, že leží na zemi v poloze mrtvý Rambo, drží prut nahoru a srdnatě bojuje. Vzal jsem od něj prut a Honza se odplazil lízat si rány do houští. Hned jsem poznal, že tam má slušný kus, povolil brzdu a začal tahat. Lotr kapr asi vytušil, že se něco děje, protože nám hned přejel a totálně zamotal všechny pruty, ale síly mu docházely. Mezitím Honza přiskákal obětavě na jedné noze a kapra podebral. Měl 56 cm a dal nám práci. Při bližším ohledání jsme zjistili, že má Honza jenom natažené vazy, nic moc, neumřel a tak se mohl v práci pyšnit svým trofejním kaprem.

   Tahle společná práce jenom potvrdila naše kamarádství, a já doufám, že i bez pádů a naražených nohou a natažených svalů chytne Honza ještě moc krásných ryb a zažije krásné chvíle, a doufám, že i nadále nám to půjde jako s tím kaprem.

   16.června jdeme na dravce na Ploučnici a snad bude další příspěvek.

   Ať žijí tiší blázni!

   Přéma

Chceš-li deník doplnit o své vlastní rybářské zážitky, piš, faxuj nebo mejluj! Fotky nejsou na škodu!

OBSAH DENÍKU

FishNET © 1999 PISCIA s.r.o.